Časté dotazy

V jakém věku přijímáte děti k pobytu?
První běh je zaměřen spíše na děti mladší (1. stupeň ZŠ), druhý běh zase na ty starší (2. stupeň ZŠ). Je to individuální. V zásadě se nebráníme ani šikovným předškolákům, kterým několik dnů bez maminky až tolik nevadí. 

Jak jsou děti ubytovány?
Děti jsou ubytovány dle svého přání a přání rodičů. Samozřejmě přihlížíme na věk a pohlaví dítěte. Ubytování je nejčastěji ve čtyřlůžkových chatkách (dle možností tábora). Ve svém vybavení musí mít vlastní spací pytel, deku nebo prostěradlo a polštářek pod hlavu. V chatkách jsou klasické matrace.

Jaké jsou hygienické podmínky?
Děti mají k dispozici oddělené splachovací toalety a umývárny. Pravidelné koupání v oddělených sprchách probíhá dle rozpisu.

Jaká je péče o děti - kdo jsou výchovní pracovníci?
Výchovní pracovníci a ostatní provozní pracovníci jsou často osoby, které byly na našem táboře již jako děti. Jsou to všechno prověření pracovníci se zkušeností a výborným vztahem k dětem. Většina vedoucích se zaměřuje na činnost s dětmi i během školního roku. Starají se o děti jako trenéři různých sportovních oddílů nebo působí jako pedagogové na MŠ a ZŠ.

Jaký je zdravotní dohled?
Na každém běhu je zdravotnický dohled, který má kvalifikaci NLZP. Dále máme potvrzenou zdravotní péči pro všechny účastníky ve zdravotnických zařízeních v místě konání tábora a hlavním garantem zdravotního zabezpečení je nejbližší nemocnice.

A co stravování?
Při sestavování jídelníčku se snažíme přihlížet k zásadám správné výživy, ale také vycházíme z přání dětí. Je to takový kompromis, aby dětem chutnalo a nevařila se jídla sice vyloženě zdravá, ale končící v odpadcích. Velice nám pomáhá, že děti se již dost naučily říkat si o porce, které předpokládají, že snědí a pak zbývá i na přídavky. Jinak ovoce i zelenina ani mléčné výrobky nechybí v jídelníčku.

Dbáte na pitný režim?
Pitný režim je zajištěn celodenní možností odběru čaje nebo vody se šťávou.

Jak je sestaven program?
Zadání úkolů v celotáborové hře vycházejících z připraveného programu, je uzpůsobeno věkovým kategoriím zúčastněných dětí. Vždy je připravena i záložní "mokrá varianta". V případě nepříznivého počasí si děti hrají ve velké klubovně. Jinak venkovním hrám slouží louky, lesy, fotbalové hřiště a ostatní venkovní sportovní prostory a okolí tábora.

Poznají děti i jiné prostředí než okolí tábora?
Poznají. V rámci vycházek navštíví zajímavosti v blízkém okolí tábora.

Jak je to s návštěvami?
Návštěvní dny nejsou.

Mohou děti používat na táboře mobilní telefon?
Po negativních zkušenostech s mobilními telefony u dětí, jsme se rozhodli pro zákaz mobilních telefonů na táboře. Pokud to bude nutné a rodiče to budou vyžadovat, můžou se s dítětem spojit přes telefon hlavního vedoucího (viz kontakty).


Počasí Zdice - Slunečno.cz


Spřátelené weby